Kayseri OSB Endüstri Meslek Lisesi / Kayseri Özel Teknik Koleji

KOSB Endüstri Meslek Lisesi: Kayseri Organize Sanayi Bölgesi için nitelikli eleman desteği sağlanması amacı ile KOSB ve Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile tasarımına 2010 yılında başlanan projemiz tamamlanarak açılışı gerçekleştirildi.

Açılış töreni, Bakanlar ve iş adamları katılımı ile gerçekleştirildi.

İhtiyaç programı dahilinde tasarlanan proje de 29 sınıf, 6 atölye, yemekhane, kütüphane, laboratuvarlar, cep sineması ve diğer alt birimler mevcuttur. 6130 m² oturum alanına sahip olan Lise yapısı, zemin kat, 2 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplam 4 kattan oluşmaktadır. Çatı Katında yemekhane bulunmaktadır. Toplam inşaat alanı 38.414,28 m² dir.
Tasarım süresince hazırlanan fizibiliteler doğrultusunda öğrencilere daha sağlıklı bir ortam oluşturmak amacıyla tasarım şekillenmiştir. Öğrencilerin atölye çalışmaları sırasında dinlenebilecekleri ve zaman geçirebilecekleri avlular oluşturulmuştur.
 
Lise yapısı, Spor salonu ve Yurt yapısından oluşan Endüstri Meslek Lisesi Kompleksinin Lise yapısı, 2010-2011 yıllarında tasarlanmış, uygulamasına başlanmış ve 2013 yılında inşaatı tamamlanmıştır. Yurt yapısının inşaatı halen devam ederken, Spor salonunun ilerleyen yıllarda yapılması planlanmaktadır.

 

http://www.kayseriosbteknikkolej.org/tr

 

KOSB ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ